Pochodzenie, miejsce, historia
W 1887 r. napełniano rocznie około 16 tysięcy butelek i taka wielkość produkcji utrzymywała się do końca XIX wieku.
Tuż przed pierwszą wojną światową uzdrowisko zyskało europejską sławę, a jego wody porównywano do tych ze źródeł słynnego włoskiego Merano. Butelkowano wody ze źródła Józef, Olga, Rudolf, Bronisław oraz najbardziej znanego – Słony. Jakość wysowskich wód doceniano także na wystawach. Przyznano im dwa medale, jeden w Przemyślu w 1882r., drugi w Krakowie w 1900r.
Po pierwszej wojnie światowej właściciele Zakładu Zdrojowego wybudowali rozlewnię – pijalnię, w której butelkowano wodę stołową „Wysowianka” ze zdroju „Józef”, a także wody lecznicze Słony i Wacław.
Przez cały okres międzywojenny były one w sprzedaży, w hurtowniach oraz w aptekach, w całej Polsce. Po drugiej wojnie światowej produkcję wody mineralnej „Wysowianka” uruchomiła w 1949r. Spółdzielnia „Żwirowiec” z Biecza. Do jej produkcji wykorzystywano wodę mineralną z ujęć „Józef” i „Józef II”.
Od 1959 roku produkcją wód zajmuje się Uzdrowisko Wysowa SA. Z dobroczynnego działania wysowskich wód może obecnie korzystać niemal każdy – są szeroko dostępne w sprzedaży, w wybranych, popularnych sieciach sklepów na terenie całej Polski oraz za pośrednictwem sklepu internetowego.